Dzień Rodziny w gminie Czerniejewo – podsumowanie

 

Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie w trosce o zdrowie mieszkańców gminy przeprowadzili w dniach 5-6 grudnia bezpłatne badania profilaktyczne krwi. Akcja promująca zdrowie odbywała się pod hasłem „Dzień Rodziny” na terenie Przychodni Lekarza Rodzinnego NOVAMED w Żydowie i Czerniejewie

 

Do badań profilaktycznych zgłosiło się 266 osób (w tym 36 dzieci). Pracownicy Laboratorium analitycznego ZOZ w Gnieźnie sprawnie pobrali materiał do badań. Panowała miła i spokojna atmosfera. Dzieci wykazały się odwagą i cierpliwością podczas pobierania krwi, za co zostały wynagrodzone drobnymi upominkami( kolorowe „Mikołaje”, lizaki).

Laboratorium analityczne ZOZ w ramach akcji promocyjnej wykonało łącznie ok. 1100 badań dla Rodzin Gminy Czerniejewo. Wyniki badań poddano analizie, z której wynikają następujące fakty:

  • Podwyższony poziom glukozy miało 10 % przebadanych osób dorosłych,
    u przebadanych dzieci stwierdzono prawidłowy poziom glukozy
  • Zmiany w morfologii krwi stwierdzono u 5 % osób dorosłych oraz 3 % przebadanych dzieci
  • Zaburzenia gospodarki lipidowej stwierdzono u 50% przebadanych osób dorosłych
    a podwyższony poziom cholesterolu całkowitego u 14% przebadanych dzieci
  • Nieprawidłowe wyniki badań oceniających funkcję prostaty stwierdzono u 5 % przebadanych mężczyzn
  • Nieprawidłowe wyniki badań CA 125 stwierdzono u 0,7 % przebadanych kobiet

 

Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie dziękują Mieszkańcom Gminy Czerniejewo za tak liczny udział w akcji promującej zdrowie i diagnostykę. Jednocześnie zachęcają do zdrowego stylu życia poprzez stosowanie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej.

 

002 003 005
     
FacebookTwitterGoogle+