„POŁOŻNA NA MEDAL 2016” – Arleta Kwiatkowska-Król

 

„POŁOŻNA NA MEDAL” – Pani Arleta Kwiatkowska-Król ponownie laureatką ogólnopolskiego plebiscytu na najlepszą położną w kraju.

Kampania „POŁOŻNA NA MEDAL” jest prowadzona od 2014 roku i ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej, promocję nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej oraz podniesienie standardów pracy zgodnie z wymaganiami środowiska i oczekiwaniami pacjentek. Częścią kampanii jest ogólnopolski plebiscyt, w którym zostają wybrane 3 najlepsze położne w kraju a także w poszczególnych województwach. Pani Arleta Kwiatkowska -Król zdobyła I miejsce w Wielkopolsce, III w Polsce w III edycji plebiscytu. Nominowały ją pacjentki, one też oddały na nią 2636 głosów. Pomysłodawcą kampanii jest AKADEMIA MALUCHA ALANTAN.

Pani Arleta Kwiatkowska-Król pracuje na stanowisku położnej w Oddziale Noworodkowym w naszym Szpitalu od 2005 roku. Sukcesywnie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, w roku 2014 uzyskała tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. Po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji udziela porad i wspiera kobiety w karmieniu piersią w Poradni Laktacyjnej. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuje również w pracy z pacjentkami Oddziału Położniczego w zakresie promowania karmienia naturalnego oraz wspomagania pacjentek mających problemy z laktacją.

Pani Arlecie gratulujemy sukcesu, uznania u pacjentek, dziękujemy za godne reprezentowanie środowiska położnych z Gniezna. Życzymy dalszych sukcesów zawodowych, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym.

Pielęgniarka Naczelna
Barbara Skulska-Salita

 

 

FacebookTwitterGoogle+