MIEDZYNARODOWY DNIEŃ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ W SZPITALU POMNIK CHRZTU POLSKI W GNIEŹNIE

 

Dyrekcja Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, z okazji święta pielęgniarek i położnych zorganizowała uroczystą akademię, połączoną z ceremonią „CZEPKOWANIA” studentów II roku pielęgniarstwa. Uroczystość odbyła się dnia 2 czerwca w auli Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

W uroczystości uczestniczyli, Wicewojewoda Marlena Maląg, Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, przedstawiciel Starosty Gnieźnieńskiego Natasza Szalaty, Władze PWSZ, przewodniczący związków zawodowych Czesława Jasińska i Maciej KnitterStarosta Gnieźnieński nadał medale milenijne zjazdu gnieźnieńskiego za wzorową sumienną pracę Pani Lidii Szymoniak, zastępczyni pielęgniarki oddziałowej Pododdziału Kardiologicznego oraz Pani Małgorzacie Frankiewicz-Stępniewskiej, za pracę na rzecz pacjentów i zdobycie I miejsca w Wielkopolsce w konkursie „Pielęgniarka roku 2016”, organizowanym corocznie przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. Prezydent Miasta Gniezna w dowód uznania za długoletnią, oddaną i uczciwą pracę odznaczył medalem koronacyjnym, pielęgniarkę Barbarę Czekała pracującą w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz położną Arletę Kwiatkowską-Król za zdobycie I miejsca w Wielkopolsce, III w Polsce w III edycji kampanii społecznej „Położna na medal”. Pielęgniarka, Pani Małgorzata Frankiewicz-Stępniewska przedstawiła zebranym pracę „BEZPIECZNA PIELĘGNIARKA = BEZPIECZNY PACJENT”, którą prezentowała w Warszawie w trakcie eliminacji krajowych, konkursu „Pielęgniarka roku 2016”.
Pielęgniarce oddziałowej Oddziału Noworodkowego Ewie Lutomskiej w związku z przejściem na emeryturę Dyrektor Krzysztof Bestwina podziękował za współpracę, wieloletnią oddaną sumienną pracę na rzecz dobra i zdrowia pacjentów.

Wice-Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu PWSZ dr hab. Grażyna Bączyk prof. PWSZ nałożyła, studentom II roku Wydziału Pielęgniarstwa czepki, jako symbol zawodu. Na zakończenie w krótkim akcencie muzycznym, Antonina Krystofiak – studentka III roku pielęgniarstwa PWSZ wykonała piosenkę „Someone like you” Adele.

Pielęgniarka Naczelna
Szpitala Pomnik Chrztu Polski
Barbara Skulska-Salita

 

pwsz0059 pwsz0060 pwsz0061 pwsz0062
       
pwsz0073 pwsz0074    
       
FacebookTwitterGoogle+